Skip to main content

ORP Orzeł pod wodą.

Największy okręt podwodny Marynarki Wojennej RP ćwiczył na Bałtyku. W ubiegłym tygodniu, ORP Orzeł odbył szkolenie morskie polegające m. in. na sprawdzeniu przygotowania załogi do samodzielnego operowania poza macierzystym portem w położeniu nawodnym i podwodnym.
Świnoujski Terminal LNG z 94 dostawą gazu.

W piątek 15.05 b.r. wieczorem przypłynął do Świnoujścia z Freeport w USA 94 ładunek  LNG na pokładzie statku Cool Runner.

Jednostka ma 280 m długości i ponad 43 szerokości. Została zbudowana w 2014 roku i pływa pod banderą Malty. Jest to 16 dostawa gazu w tym roku. Jego pojemność wynosi 160000 metrów sześciennych gazu płynnego, a jej aktualny zanurzenie wynosi 9,7 metra.

Do setki brakuje już tylko sześciu.

 

Monika Woźniak - Lewandowska

Zdjęcia: PolskieLNG 

 

 

Gaz-System: komplet wykonawców północnej części gazociągu Polska – Litwa
Gaz-System wybrał wszystkich wykonawców północnej części gazociągu Polska – Litwa - poinformowała w piątek spółka. W najbliższych tygodniach operator planuje wybrać wykonawców dla dwóch odcinków południowej części interkonektora - dodano.
Nord Stream 2 pod dużym znakiem zapytania?
Piątkowa decyzja niemieckiego regulatora, który odmówił udzielenia derogacji dla gazociągu Nord Stream 2, uznając, iż musi on być podporządkowany unijnym regulacjom, stawia ten projekt pod dużym znakiem zapytania – ocenił w piątek wicepremier Jacek Sasin.
Sztorm Dennis wyrzucił na irlandzkie wybrzeże statek widmo

Statek widmo, który jeszcze sześć miesięcy temu widziany był u wybrzeży Afryki, został wyrzucony na irlandzkie wybrzeże przez sztorm Dennis.
To pływająca pod banderą Tanzanii MV Alta.

Mike Pompeo: USA przekażą do miliarda dolarów krajom Trójmorza.

(Foto: Mike Pompeo, PAP)

Stany Zjednoczone zamierzają przekazać krajom Europy Środkowo-Wschodniej zaangażowanym w Inicjatywę Trójmorza do 1 mld USD na inwestycje energetyczne – ogłosił sekretarz stanu USA Mike Pompeo w sobotę, w drugim dniu Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Szef amerykańskiej dyplomacji zapewniał, że środki te zostaną przekazane przez agencję rządową (DFC, International Development Finance Corporation) przy wsparciu Kongresu USA.

Szef BBN: Bałtyk to wielka szansa na rozwój Polski !

Potencjał, jaki daje dostęp do morza, nie jest w pełni wykorzystany – powiedział Paweł Soloch, szef BBN, tuż przed Kongresem Bezpieczeństwa Morskiego. Wyraził poparcie dla przekopu Mierzei Wiślanej, budowy systemu gazociągów i morskich farm wiatrowych.

Z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem prezydenckie BBN wraz z Akademią Marynarki Wojennej 11 lutego zorganizowało w Gdyni Kongres Bezpieczeństwa Morskiego.

Subscribe to BEZPIECZEŃSTWO