Skip to main content

Podejrzenie zakażenia koronawirusem na wycieczkowcu

Około sześć tys. pasażerów nie może opuścić pokładu włoskiego wycieczkowca Costa Smeralda, znajdującego się w porcie Civitavecchia nad Morzem Tyrreńskim. Podróżuje nim dwoje Chińczyków, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem.

Poinformowało o tym przedsiębiorstwo żeglugowe Costa Crociere, do którego należy statek.

Chińczycy przybyli do Włoch w sobotę i tego samego dnia w mieście Savona wsiedli na pokład wycieczkowca. Później wystąpiły u nich problemy z oddychaniem i gorączka.

Unity Line otwiera e-sklep. Cała naprzód już od 25 lat!

W tym roku Unity Line obchodzi 25-lecie swojej działalności. Tę okrągłą rocznicę, bałtycki armator zamierza świętować przez cały 2020 rok. Szykuje się więc mnóstwo interesujących wydarzeń, promocji i niespodzianek. Na początek - już 20 stycznia - wielkie otwarcie sklepu internetowego: skandynawskiepodroze.pl.

"Dar Pomorza" w nowej odsłonie.

"Dar Pomorza" już po remoncie. Żaglowiec można oglądać w nowej odsłonie. Biała fregata, która dziś jest jednym z najpiękniejszych oddziałów Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Jednostka w 2019 roku skończyła 110 lat, to gdyńska wizytówka i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc turystycznych na całym Pomorzu.

żaglowiec

Kołobrzeg. Warto zobaczyć. Morska historia w skansenie

Miłośnikom historii planującym ciekawe wojaże w zbliżającym się sezonie polecamy Skansen Morski w Kołobrzegu, stworzony przez gospodarzy tutejszego Muzeum Oręża Polskiego.

- Obiekt utworzyliśmy w 2013 roku, choć pomysł zrodził się znacznie wcześniej – wspomina Aleksander Ostasz, dyrektor kołobrzeskiego muzeum. – Chcieliśmy wyeksponować cenne okręty, a ponieważ przy nabrzeżach kołobrzeskiego portu brakowało miejsca, nie mówiąc o kosztach, stworzyliśmy skansen.  

Złoże Wolin: Kanadyjczycy chcą wydobywać gaz ziemny z dna morskiego!

Kanadyjska firma Central European Petroleum chce wydobywać z dna morskiego w okolicach Świnoujścia gaz ziemny - poinformowano w świnoujskim magistracie. Firma zamierza potwierdzić opłacalność wydobycia.

W latach 70. i 80. XX wieku w rejonie Wolina odkryte zostały złoża gazu, których jednak nigdy nie eksploatowano.

Pracownik działu rybnego może odmówić sprzedaży żywych karpi

Osoba, która została zatrudniona na dziale rybnym, może odmówić pracy przy sprzedaży żywych karpi. Nie wolno jej za to w żaden sposób ukarać – pisze „Rzeczpospolita”.

Tatrzańskie jeziora zaczęły zamarzać, a turyści spacerują po cienkim lodzie

Cienka warstwa lodu pokrywająca tatrzańskie stawy nie odstraszyła turystów przed spacerami po Morskim oku. Przed skrajnie niebezpiecznymi zachowaniami przestrzega TPN. Przy obecnych temperaturach lód może się w każdym momencie załamać.

Subscribe to EXTRA