Skip to main content

CBA zajmie się śledztwem ws. Czajki.

Prokuratura Regionalna w Warszawie powierzyła CBA prowadzenie śledztwa ws. oczyszczalni Czajka na początkowym jego etapie – poinformowała rzecznik prasowa prokuratury.
MGMiŻŚ: Odmrażanie turystyki wodnej oraz krajowych przewozów pasażerskich.
Zgodnie z brzmieniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzono możliwości: przewozu osób transportem wodnym - statkami pasażerskimi w żegludze krajowej oraz uprawiania sportu i rekreacji wodnej.
#ZostańWDomu Stawa "Młyny" Świnoujscie

#ZOSTAŃWDOMU Stawa "Młyny" Świnoujście

ORP Orzeł pod wodą.
Największy okręt podwodny Marynarki Wojennej RP ćwiczył na Bałtyku. W ubiegłym tygodniu, ORP Orzeł odbył szkolenie morskie polegające m. in. na sprawdzeniu przygotowania załogi do samodzielnego operowania poza macierzystym portem w położeniu nawodnym i podwodnym.
Gaz-System: powstały pierwsze rury na potrzeby podmorskiej części BalticPipe
Powstały już pierwsze rury na potrzeby podmorskiej części rurociągu BalticPipe, są one produkowane w niemieckiej fabryce Europipe - informuje w poniedziałek na Twitterze Gaz-System.
Świnoujski Terminal LNG z 94 dostawą gazu.

W piątek 15.05 b.r. wieczorem przypłynął do Świnoujścia z Freeport w USA 94 ładunek  LNG na pokładzie statku Cool Runner.

Jednostka ma 280 m długości i ponad 43 szerokości. Została zbudowana w 2014 roku i pływa pod banderą Malty. Jest to 16 dostawa gazu w tym roku. Jego pojemność wynosi 160000 metrów sześciennych gazu płynnego, a jej aktualny zanurzenie wynosi 9,7 metra.

Do setki brakuje już tylko sześciu.

 

Monika Woźniak - Lewandowska

Zdjęcia: PolskieLNG 

 

 

Gaz-System: komplet wykonawców północnej części gazociągu Polska – Litwa
Gaz-System wybrał wszystkich wykonawców północnej części gazociągu Polska – Litwa - poinformowała w piątek spółka. W najbliższych tygodniach operator planuje wybrać wykonawców dla dwóch odcinków południowej części interkonektora - dodano.
Subscribe to AKTUALNOŚCI