Przejdź do treści

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk: wystartowała aplikacja promująca turystykę wodną

Wystartowała aplikacja "Drogi wodne", której celem jest spopularyzowanie turystyki wodnej, poznawania nowych szlaków wodnych - poinformował w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Trasy znajdujące się w aplikacji są bezpieczne i zweryfikowane - dodał.
Już 6 tys. złożonych wniosków w programie „Moja Woda”
Od 1 lipca 2020 r. złożono już ponad 6 tys. wniosków w programie „Moja Woda”. Jego realizacja ma przyczynić się do łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.
Spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z ratownikami Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Premier Morawiecki apeluje o rozsądek podczas wakacji i zachęca do zwiedzania Polski Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w Zarzeczu k. Żywca (Śląskie) apelował o rozsądek podczas wakacji i zachęcał do zwiedzania Polski, by wszyscy, którzy tylko mogą i chcą wybrali się w polskie góry, nad polskie jeziora i nad polskie morze.
Zostanie odbudowany jaz Rybojady na rzece Obrze

W 2022 r. w miejsce starego jazu Rybojady na rzece Obrze w gminie Trzciel (Lubuskie) powstanie nowy, który ma poprawić retencjonowanie wód w jeziorach i spowolnienie odpływu wody z rzeki. W czwartek w Gorzowie Wlkp. PGW Wody Polskie podpisały z samorządami Trzciela, Miedzichowa i Pszczewa list intencyjny w tej sprawie.

Marcin Horała o raporcie CPK: w szczytowym momencie do gospodarki trafi ponad 70 mld zł
Z raportu o wpływie budowy CPK na gospodarkę firmy Kearney wynika, że w szczytowym momencie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego inwestycja ta zapewni przepływ do polskiej gospodarki ponad 70 mld zł - powiedział w czwartek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Wody Polskie zabezpieczą Łapanów przed powodzią
Dziś ogłoszono postępowanie przetargowe na przebudowę wału przeciwpowodziowego na rzece Stradomce w gminie Łapanów. W okolicy powstaną również dwa nowe zbiorniki retencyjne. Działania te są odpowiedzią na sytuację pogodową z czerwca, kiedy w efekcie...
Brzegi Jeziora Mucharskiego posprzątane, 700 worków ze śmieciami !
700 worków‼ Taką ilość 120-litrowych worków wypełnili śmieciami wolontariusze, którzy sprzątali brzegi Jeziora Mucharskiego.
Subskrybuj AKTUALNOŚCI