Przejdź do treści

Do akcji wraca "Kajakowy EKO-Patrol"

radio szczecin

W tę niedzielę kajakarze ze Stowarzyszenia Wywrotka ze Szczecina  wyruszają na pierwszą w tym roku wyprawę.

Celem akcji jest zbieranie śmieci, jakie nielegalnie porzucają mieszkańcy regionu. Rok temu udało się zutylizować między innymi stare opony, a nawet pralki i lodówki.

- Celem pierwszego w tym roku EKO-Patrolu jest Wyspa Dębina - tłumaczył organizator Krzysztof Sowa. - Ona znajduje się na wysokości Golęcina, Gocławia dosyć duża wyspa. Byliśmy tam dwukrotnie i między innymi stamtąd trzy lodówki też wywieźliśmy. Póki co lodówek nowych już nie widziałem, całe szczęście. Natomiast właśnie te opony, które w tym roku będziemy wywozić na brzeg, są tymi rzeczami, których w zeszłym roku nie udało się zabrać.
Ruszają w niedzielę 5 lipca o godz. 10:00 z ulicy Grobla na Golęcinie.

W Kajakowym Eko Patrolu będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która się zarejestruje i będzie chciała aktywnie włączyć się w akcję.

Wystarczy pozytywna dawka energii i odrobina uśmiechu. Sprawność i siła fizyczna też się przyda, ponieważ po większość śmieci trzeba będzie wyjść na brzeg, a częściowo przysypane opony odkopać. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice drobny poczęstunek oraz świetną atmosferę - czytamy na stronie organizatorów.

UWAGA! LICZBA MIEJSC BARDZO OGRANICZONA!

szczegóły i zapisy na stronie Stowarzyszenia: http://stowarzyszeniewywrotka.pl/ruszaja-zapisy-na-pierwszy-kajakowy-eko-patrol-w-2020-r/

źródło:Radio Szczecin/Stowarzyszenie Wywrotka/zd:Robert Stachnik/archiwum