Przejdź do treści

Farmy wiatrowe na Bałtyku szansą dla rodzimego biznesu! Konferencja już jutro w Szczecinie

pj

Jaką perspektywę otwierają przed rodzimymi przedsiębiorcami morskie farmy wiatrowe?
Na to i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć uczestnicy konferencji ph. „Udział  polskiego przemysłu   w programie budowy farm wiatrowych na Bałtyku”. Organizatorem jest  Think tank  Nobilis  Media. Patronat medialny objął portal Polska-Morska.pl. a partnerem jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego.

To już kolejna konferencja organizowana przez  Nobilis  Media  w ramach platformy  Security Forum Szczecin, dotycząca perspektyw biznesowych dla polskiego przemysłu, jakie otwiera energetyka morska i plany budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Wydarzenie odbędzie się 29 września w szczecińskim Hotelu Parku.

Uczestnictwo zapowiedział aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, pełnomocnik rządu ds. morskiej energetyki wiatrowej. Wśród gości i prelegentów będą także: Krzysztof Kidawa - prezes Baltic Power z Grupy Orlen, Krzysztof Urbaś - prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście,  Michał Śmigielski  - prezes Zarządu Morskiej Agencji Gdynia (Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej).  

Potencjał w Polsce do budowy elektrowni wiatrowych jest bardzo duży.  Pierwsza morska elektrownia wiatrowa PKN Orlen ma powstać na zachód od Łeby. To olbrzymia szansa dla naszego przemysłu.

Partnerem Konferencji jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego a patronat medialny sprawuje portal Polska-Morska.pl.

Zainteresowani udziałem mogą się zarejestrować pod adresem: http://nobilismedia.pl/kontakt.html.

pj