Przejdź do treści

Minister Gróbarczyk o porozumieniu „Zielonych” z Trzaskowskim i przekopie Mierzei Wiślanej

Minister Gróbarczyk o porozumieniu „Zielonych” z Trzaskowskim i przekopie Mierzei Wiślanej

Deklaracja Rafała Trzaskowskiego dotycząca zatrzymania budowy przekopu Mierzei Wiślanej jest szkodliwa i godzi w bezpieczeństwo państwa - poinformował w przesłanym do PAP komunikacie Minister MGMiŹŚ Marek Gróbarczyk oraz na Twitterze.

R. Trzaskowski odpowiadający za katastrofę ściekową „Czajka”, podpisał deklarację z "Zielonymi", gdzie jednym z postulatów jest też zatrzymanie realizacji Przekopu Mierzei Wiślanej. „Przypomnę więc, że Trzaskowski w 2017 r. głosował "za" specustawą dot. tej inwestycji. Obłuda w każdym calu” – napisał dziś na swoim Twitterze Marek Gróbarczyk.

Minister dodał, że wykonawca realizuje prace zgodnie z prawem polskim i unijnym, zgodnie z wszelkimi pozwoleniami. "Nie dopuścimy do zatrzymania tej inwestycji" – podkreślił.

"Rafał Trzaskowski kojarzy się raczej z fiaskiem przedsięwzięć ekologicznych. Warto przypomnieć katastrofę ściekową oczyszczalni Czajka i zrzut do Wisły nieczystości. Pamiętamy tragiczny los warszawskiej wyspy kóz. Widzimy, jak stolica jest zabudowywana bez uwzględnienia retencji miejskiej" - zaakcentował Gróbarczyk.

Przypomnijmy, że w niedzielę rzecznik partii Zielonych Krzysztof Rzyman poinformował, że Rada Krajowa tej partii zaakceptowała Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta. Kandydat zgodził się na 21 postulatów Zielonych, m.in. na legalizację związków partnerskich, medycznej marihuany i zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej. Wcześniej poparcie Trzaskowskiego rekomendował Radzie Krajowej zarząd Zielonych.

 

Źródło PAP/MGMIŹŚ

Fot. inzynieria.com