Przejdź do treści

Spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z ratownikami Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

kancelaria premiera

Premier Morawiecki apeluje o rozsądek podczas wakacji i zachęca do zwiedzania Polski

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w Zarzeczu k. Żywca (Śląskie) apelował o rozsądek podczas wakacji i zachęcał do zwiedzania Polski, by wszyscy, którzy tylko mogą i chcą wybrali się w polskie góry, nad polskie jeziora i nad polskie morze.

Szef rządu podczas spotkania z ratownikami WOPR z Żywca zachęcał do odwiedzenia Podbeskidzia i Żywiecczyzny. Jak zauważył, znajdujący się tam zbiornik wodny wymaga dodatkowych prac, które będą przeprowadzone, by infrastruktura turystyczna była jak najlepsza. Dziękował też wszystkim pracownikom WOPR i GOPR za ich pracę. Wyraził zadowolenie, że w ostatnich latach udało się zakupić nowe sprzęty, bo "człowiek potrzebuje dobrego sprzętu do właściwej reakcji, do pomocy dla turystów".

Morawiecki podkreślił, że ratownicy przeszkolili i uratowali setki tysięcy osób, więc "wszyscy Polacy są wszystkim ratownikom wdzięczni za to, że pomagają w spędzeniu wakacji w sposób bezpieczny".

Premier apelował też o rozsądek podczas wakacji i zachęcał do zwiedzania Polski. "Apeluję też z tego przepięknego miejsca o bezpieczne wakacje. O to, żeby wszyscy którzy tylko mogą i chcą wybrali się w polskie góry, nad polskie jeziora, nad polskie morze; ale żeby zachowywali rozsądek (...) bo najważniejsze jest bezpieczeństwo" - zaznaczył.

źródło:PAP/Kancelaria Premiera