Przejdź do treści

Targi Nor-Shipping przesunięte na styczeń 2022 roku

Nor Shipping

Organizatorzy targów Nor-Shipping podjęli decyzję o przesunięciu tego wydarzenia z czerwca br. na styczeń 2022 roku. Wpływ na tę decyzję miała pandemia koronawirusa.

Decyzję o przesunięciu targów Nor-Shipping odbywających się w Oslo podjęto w porozumieniu ze wszystkimi partnerami oraz wystawcami, którzy opowiedzieli się za zmianą harmonogramu, stwierdzając przy tym, że każdy udział w imprezie latem 2021 r. mógł stanowić nie lada wyzwanie.

Rygorystyczne standardy w zakresie minimalizacji ryzyka infekcji oznaczają mniej ludzi, mniej interakcji i większy dystans między wystawcami a uczestnikami. Uważamy, że nie jest to zgodne z istotą Nor-Shipping - komunikują organizatorzy.

Targi Nor-Shipping odbywają się od ponad 50 lat i należą do najważniejszych wydarzeń branży morskiej w Europie. Przyciągają przedstawicieli międzynarodowego przemysłu morskiego: armatorów, stoczni i towarzystw klasyfikacyjnych, a także przedstawicieli biznesu zainteresowanych współpracą. Targi stwarzają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania koncepcji i nowych technologii, a bogata oferta wystawiennicza wydarzenia pozwala nawiązywać kontakty z partnerami z całego świata.

Wśród wystawców znajduje się szerokie spektrum branż i specjalności. Są m.in. armatorzy, porty, otwarte rejestry statków, ale dominują jednak: stocznie i budowa statków oraz usługi remontowe, a także wszelkiego rodzaju wyposażenie okrętowe, narzędzia i materiały oraz usługi dla stoczni, zaopatrzenie dla statków i armatorów.

Warto dodać, że wśród wystawców reprezentowani są także przedstawiciele polskiej gospodarki i techniki morskiej.

 

Źródło: Nor-Shipping