Przejdź do treści

Wywiad z Julitą Maciejewicz-Ryś

W emocjonującym wywiadzie Julita Maciejewicz-Ryś opowiadała o roli swojego dziadka, Eugeniusza Kwiatkowskiego w budowie Portu Gdynia, wadze gospodarki morskiej dla całej gospodarki narodowej oraz konieczności centralnego wsparcia dla strategicznych inwestycji w portach.
Minister Gróbarczyk: w ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w portach
W ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w polskich portach, ale konieczne są dalsze inwestycje - mówił w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W Gdyni budowany ma być m.in. Port Zewnętrzny - dodał.
Wizualizacja Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia
W Porcie Gdynia odbyła się konferencja prasowa, podczas której uroczyście podpisane zostały kluczowe dokumenty dla dalszego rozwoju Portu Gdynia.
Droga Czerwona do Portu Gdynia. Inwestycja współfinansowana z Programu Wieloletniego CPK
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała podpisali w obecności premiera RP Mateusza Morawieckiego porozumienie w sprawie poprawy...
Port Gdynia portem instalacyjnym polskich farm wiatrowych na Bałtyku
Gdynia będzie portem instalacyjnym polskich farm wiatrowych na Bałtyku. To wielki projekt morskiej energetyki wiatrowej, który jest j zaliczany do epokowych projektów infrastrukturalnych.
Świętojańska Parada Żeglarska
W sobotę odbyła się Żeglarska Parada Świętojańska, która już po raz czwarty uświetniła obchody Dni Morza. Organizatorem wydarzenia był Pomorski Związek Żeglarski, zaś Port Gdynia - Port Żaglowców miał przyjemność być Głównym Partnerem Parady.  
Uroczyste odsłonięcie tablicy ku pamięci wiceadmirała Porębskiego
Jednym z punktów programu tegorocznych obchodów Święta Morza w Gdyni jest uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej wiceadmirałowi Kazimierzowi Porębskiemu, którą będzie można podziwiać na Molo Południowym.
Subskrybuj Port Gdynia