Przejdź do treści

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach: rozwój portów morskich kluczowy dla strategii transportowej Polski

Konieczność budowy zrównoważonego i spójnego systemu transportu - podkreślali uczestnicy debaty o strategii transportowej dla Polski. Odbyła się ona w ramach XII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w dn. 2-4 września 2020 roku.
Prezydent Duda: wielkie inwestycje są nie tylko motorem gospodarki, ale także fundamentem przyszłego cywilizacyjnego rozwoju
Wielkie inwestycje są nie tylko motorem gospodarki, ale także fundamentem przyszłego cywilizacyjnego rozwoju - stwierdził prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas sesji otwierającej III edycję Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
Marcin Horała: wkrótce ruszą prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej w Gdyni
W połowie sierpnia powinien być ogłoszony przetarg na obwodnicę metropolitalną Trójmiasta. Później również na odcinek trasy S6 Lębork-Słupsk – poinformował w poniedziałek Marcin Horała - wiceminister infrastruktury.
Marcin Horała o raporcie CPK: w szczytowym momencie do gospodarki trafi ponad 70 mld zł
Z raportu o wpływie budowy CPK na gospodarkę firmy Kearney wynika, że w szczytowym momencie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego inwestycja ta zapewni przepływ do polskiej gospodarki ponad 70 mld zł - powiedział w czwartek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Andrzej Duda: cel to ambitna polityka gospodarcza w oparciu o nowoczesny rozwój i tradycję
Prezydent Andrzej Duda mówił we wtorek w Suwałkach (Podlaskie), że ambitna i odważna polityka gospodarcza, dynamiczny rozwój oparty o nowoczesne technologie, ale i tradycje, kulturę i wartości to cel jego działań, jeśli zostanie prezydentem na drugą kadencję. Przekonywał, że jego prezydentura to było "pięć lat sprawiedliwej budowy Polski w oparciu o zasadę zrównoważonego i równego rozwoju".
Wizualizacja Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia
W Porcie Gdynia odbyła się konferencja prasowa, podczas której uroczyście podpisane zostały kluczowe dokumenty dla dalszego rozwoju Portu Gdynia.
Droga Czerwona do Portu Gdynia. Inwestycja współfinansowana z Programu Wieloletniego CPK
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała podpisali w obecności premiera RP Mateusza Morawieckiego porozumienie w sprawie poprawy...
Subskrybuj CPK