Przejdź do treści

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: mimo koronawirusa i recesji Port Gdynia zwiększa przeładunki

Mimo pandemii i globalnej recesji, aż o 18 proc. rok do roku wzrosły przeładunki kontenerów w lipcu w Porcie Gdynia - poinformował we wtorek na Twitterze resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Port Gdynia rozbudowuje zaplecze w głębi lądu
Wzrost przeładunku portów morskich w coraz większym stopniu związany jest z potencjałem transportu intermodalnego, który w najbliższych latach stanie się priorytetową gałęzią przewozów towarów zarówno w Polsce jak i w Europie.
Wzrost aktywności funkcji przeładunkowej w kołobrzeskim porcie
W ostatnich dniach można zaobserwować wzmożony ruch jednostek handlowych w Porcie Kołobrzeg. W kołobrzeskim porcie roczny wolumen przeładunków wynosi ok. 300 tys. ton, przeładowywane są przede wszystkim kłody drewniane, kruszywo, pellet, nawozy oraz ryby.
Nietypowe ładunki w Porcie Gdynia
Port Gdynia to port uniwersalny i jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Specjalizuje się nie tylko w obsłudze ładunków drobnicowych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro oraz ładunków masowych, ale również dostosowany jest do przyjmowania i obsługi ładunków...
Port Gdynia: inwestycje sprzyjające rekordowym przeładunkom paliw płynnych
Wzrost zainteresowania importem paliw drogą morską wzmocnił współpracę Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz PERN, które dążą do przeistoczenia Portu Gdynia w niezależny, morski hub paliwowy. Baza Paliw w Dębogórzu, korzystająca z terminala paliwowego na falochronie, staje się znaczącym ogniwem importu przetworów naftowych drogą morską.
Minister Gróbarczyk: w ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w portach
W ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w polskich portach, ale konieczne są dalsze inwestycje - mówił w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W Gdyni budowany ma być m.in. Port Zewnętrzny - dodał.
Port Gdynia utrzymał wzrost przeładunków w I kwartale roku
Port Gdynia utrzymał wzrost przeładunków w pierwszym kwartale roku 2020. Do końca kwietnia w Gdyni przeładowano ponad 8,26 mln ton, co daje dynamikę wzrostu na poziomie 102,3 procent rok do roku. W największych portach regionu skutki kryzysu są bardziej
Subskrybuj przeładunki