Przejdź do treści

Minister Gróbarczyk: w ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w portach

W ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w polskich portach, ale konieczne są dalsze inwestycje - mówił w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W Gdyni budowany ma być m.in. Port Zewnętrzny - dodał.
Port Gdynia utrzymał wzrost przeładunków w I kwartale roku
Port Gdynia utrzymał wzrost przeładunków w pierwszym kwartale roku 2020. Do końca kwietnia w Gdyni przeładowano ponad 8,26 mln ton, co daje dynamikę wzrostu na poziomie 102,3 procent rok do roku. W największych portach regionu skutki kryzysu są bardziej
W portach Szczecin-Świnoujście mimo koronawirusa rośnie przeładunek zbóż, paliw, LNG i kontenerów
Blisko 10,5 mln ton towarów obsłużyły spółki przeładunkowe w zespole portów Szczecin-Świnoujście w okresie styczeń-kwiecień br. I choć w tle ich pracy jest pandemia koronawirusa, to z zachowaniem pełnych reżimów sanitarnych, statki obsługiwane są na bieżąco, ładunki są na bezpiecznym poziomie, w czym pomaga uniwersalny charakter obu portów.
11,3 mln ton przeładowanych w I kwartale 2020 w Porcie Gdańsk
W I kwartale 2020 roku w Porcie Gdańsk widoczny jest wpływ pandemii koronawirusa na branżę morską i obsłużony w porcie wolumen. Port Gdańsk w I kwartale 2020 roku uzyskał wynik o 8,3% niższy niż w analogicznym okresie 2019 roku zamykając I kwartał przeładunkami na poziomie 11,3 mln ton. Odnotowano spadki w większości grupach ładunkowych oprócz zbóż (+223%), LPG (+27%) i innych masowych (+6,4%).
Rekordowe przeładunki zboża w portach Szczecina i Świnoujścia
Odnotowane w pierwszym kwartale 2020 roku rekordowe przeładunki zbóż potwierdzają konieczność posiadania przez porty charakteru uniwersalnego, odpowiadającego na zmienne koniunktury w poszczególnych segmentach towarów. Dzięki temu można utrzymywać przeładunki w portach na dobrych poziomach.
Kluczowy polski hub handlowy utrzymuje operacje przeładunkowe
Dzięki zaangażowaniu zespołu DCT Gdańsk, ten kluczowy hub w polskim ekonomicznym łańcuchu dostaw nadal funkcjonuje, jednocześnie pilnując, aby bezpieczeństwo pracowników firmy, ich rodzin, klientów i dostawców stanowiło centralną ...
Rekordowe przeładunki zbóż w zespole portów Szczecin-Świnoujście
Pierwszy kwartał br. okazał się rekordowy dla przeładunków zbóż w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Przedsiębiorstwa portowe przeładowały ich o prawie 100 procent więcej aniżeli w tym samym czasie ubiegłego roku.
Subskrybuj przeładunki