Przejdź do treści

Wody Polskie: podpisano nowy kontrakt na wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej w Słubicach

Za ponad 125 mln złotych zostaną dokończone prace nad rozbudową i budową nowych wałów przeciwpowodziowych wokół Słubic. Wody Polskie we Wrocławiu 21 lipca podpisały umowę z firmą Budimex S.A. Realizacja robót budowlanych ma na celu zwiększenie ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców 17-tysięcznego miasta przed falą wezbraniową. 
Podkarpacie: 9 mln szybkiej pomocy już przyznane dla ofiar nawałnicy
Prawie 9 mln zł trafi do poszkodowanych przez nawałnice, jakie od kilku dni przechodzą przez część woj. podkarpackiego. Kwota ta przeznaczona jest na wypłatę zasiłków do 6 tys. zł na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb.
Premier Morawiecki z wizytą na zbiorniku Racibórz
Dzięki zbiornikowi Racibórz Dolny Śląskowi, Opolszczyźnie i Dolnemu Śląskowi nie grozi już wielka powódź, jak ta z 1997 r. – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził tę inwestycję. Szef rządu i minister środowiska Michał Woś zarzucili poprzednim rządom nieudolność w budowie zbiornika.
Wody Polskie zaktualizują plany zarządzania ryzykiem powodziowym
Wody Polskie prowadzą działania, które mają doprowadzić do aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Nowy 6-letni plan będzie obowiązywał od 2022 r. - ogłoszono we wtorek na konferencji.
PSP: ponad 2 tys. interwencji straży w związku z burzami i ulewnym deszczem
Ponad 2 tys. razy interweniowali w poniedziałek strażacy w związku z wystąpieniem w całym kraju burz i ulewnych deszczy – poinformował we wtorek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.
IMGW: ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla sześciu województw
IMGW wydał we wtorek rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla woj. podkarpackiego i podlaskiego oraz dla wschodnich powiatów woj. małopolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W woj. lubelskim obwiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.
Polska gotowa na wysoką wodę
W związku z występującymi wezbraniami rzek i lokalnymi podtopieniami w Małopolsce, 21 czerwca Prezydent Andrzej Duda wraz z Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Anną Moskwą oraz Prezesem Wód Polskich Przemysławem Dacą i  Dyrektor RZGW Kraków Małgorzatą Sikorą brali udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Prezydent zapewnił, że są przeznaczane środki na szybkie usunięcie skutków podtopień.
Subskrybuj powodzie