Przejdź do treści

Minister Gróbarczyk: w ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w portach

W ostatnich latach odnotowaliśmy skokowy wzrost przeładunków w polskich portach, ale konieczne są dalsze inwestycje - mówił w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W Gdyni budowany ma być m.in. Port Zewnętrzny - dodał.
Wizualizacja Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia
W Porcie Gdynia odbyła się konferencja prasowa, podczas której uroczyście podpisane zostały kluczowe dokumenty dla dalszego rozwoju Portu Gdynia.
Droga Czerwona do Portu Gdynia. Inwestycja współfinansowana z Programu Wieloletniego CPK
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała podpisali w obecności premiera RP Mateusza Morawieckiego porozumienie w sprawie poprawy...
Setny metanowiec w świnoujskim gazoporcie - konferencja prasowa
Metanowiec Al Safliya firmy Qatargas przypłynął do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 90 tys. ton skroplonego gazu. To jest jubileuszowa, setna dostawa. Dlatego miała uroczystą oprawę z przedstawicielami rządu, biznesu, samorządów i mediów.
Port Gdynia portem instalacyjnym polskich farm wiatrowych na Bałtyku
Gdynia będzie portem instalacyjnym polskich farm wiatrowych na Bałtyku. To wielki projekt morskiej energetyki wiatrowej, który jest j zaliczany do epokowych projektów infrastrukturalnych.
Będziemy budowali gazoport w rozbudowywanym porcie w Gdańsku - zapowiedział Prezydent Duda
Będziemy stawiali następny gazoport w rozbudowywanym porcie w Gdańsku; mamy już gazoport w Świnoujściu, budujemy Baltic Pipe i będziemy rzeczywiście całkowicie energetycznie suwerenni - powiedział w środę w Złotowie (woj. wielkopolskie) prezydent Andrzej Duda.
Minister Gróbarczyk - Terminal kontenerowy Świnoujście
Realizacja tej inwestycji umożliwi zwiększenie rocznego poziomu przeładunków w porcie do 1 500 000 TEU. Terminal będzie mógł przyjąć́ największe jednostki, jakie mogą̨ wpłynąć́ na Bałtyk. Znajdzie w nim zatrudnienie od 600 do 1000 osób.
Subskrybuj Polskie porty