Przejdź do treści

Port Gdynia świętuje 98. urodziny

W tym roku Port Gdynia świętuje 98. urodziny,  przekazując  dwa nowe stanowiska, które zagoszczą na stałe w Centrum Nauki EXPERYMENT. Trzy symulatory Port Master ufundowane w zeszłym roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem gości Centrum – skorzystało z nich prawie 60 000 osób....
Port Gdynia dołączył do United Nations Global Compact
Port Gdynia dołączył do United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Antydronowy jastrząb już wkrótce w portach Szczecin-Świnoujście
W ramach prac nas systemem „Inteligentnej ochrony”, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wzięli udział 23 września br. w realnym pokazie najnowszego systemu ochrony antydronowej „Jastrząb” firmy Hertz Systems, który zorganizowano na lotnisku w Zielonej Górze.
Pływający terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej: podpisany list intencyjny
Przedstawiciele GAZ-SYSTEM, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy postawieniu terminalu regazyfikacyjnego FSRU w Porcie Gdańsk. Dokument określa rolę każdej ze stron przy realizacji ....
Port Gdynia: kolejny etap budowy Publicznego Terminalu Promowego
W środę 16.09.2020 r. w godzinach porannych na terenie budowy Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia rozpoczęto betonowanie II odcinka estakady prowadzącej na górną rampę najazdową na prom.
Świnoujście. Czas na operatora głębokowodnego terminala kontenerowego!
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście przeszedł do ofensywy. Do krajowych i zagranicznych portali oraz prasy trafiło ogłoszenie rozpoczynające proces wyłonienia operatora głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.  Inwestycja powinna być zakończona do 2025 roku.
9 firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na drugą część budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany
Urząd Morski w Gdyni chce przeznaczyć na inwestycję ponad 687,5 mln zł, natomiast oferty opiewają na kwoty od 492,9 mln zł do 968,8 mln zł. Drugi etap inwestycji, którego dotyczy przetarg, obejmie przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg o długości ok. 10,4 km.
Subskrybuj Polskie porty