Przejdź do treści

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu - historia i jakość kształcenia

Zespół Szkół Morskich im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu jest placówką, która podąża za potrzebami edukacyjnymi czasu. 
Nietypowy ładunek zmierza do portu w Świnoujściu
Mieszkańcy Świnoujścia, turyści i kibicujący budowie tunelu pod Świną niemal codziennie sprawdzają portal marinetraffic.com śledząc położenie statku „Da Chang”, na którego pokładzie od paru tygodni płynie do Polski TBM (Tunel Boring Machine, czyli maszyna drążąca tunel).
Świnoujście. Terminal intermodalny już za rok
Budimex od roku prowadzi przebudowę terminala promowego dostosowując go do funkcji intermodalnych. Pandemia nie zakłóciła przebiegu prac. Zgodnie z harmonogramem, pod koniec przyszłego roku inwestycja powinna być zakończona.
Zajęcia pokazowe w Porcie Wojennym w Świnoujściu
W czwartek, 17 września, w Porcie Wojennym w Świnoujściu marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzili zajęcia pokazowe dla plutonu chemicznego przygotowującego się do rocznego dyżuru w ramach Sił Odpowiedzi NATO w 2021 roku.
Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" będzie miała nowy, duży dok
Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" podpisała umowę na budowę nowego dużego doku.
Maszyna do drążenia tunelu pod Świną przypłynie do Świnoujścia już w październiku!
Maszyna do drążenia tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) przypłynie na statku z Chin w październiku. TBM rozpocznie wiercenie tunelu pod Świną na Wyspie Uznam.
Statek z maszyną TBM do drążenia tunelu pod Świną opuszcza Chiny!
Statek z maszyną TBM do drążenia tunelu pod Świną opuszcza Chiny i kieruje się do Europy północną drogą morską.
Subskrybuj Świnoujście