Przejdź do treści

Pływające ogrody w parku Wilsona w Poznaniu

Na Dużym Stawie w parku Wilsona w Poznaniu pojawiły się pływające ogrody; wyspa wyposażona została także w kosz lęgowy dla ptactwa wodnego. Wcześniej podobne instalacje zamontowano na rzekach - Warcie oraz Cybinie.
Prezes Stołecznego WOPR: po alkoholu włącza się syndrom nieśmiertelności
To po alkoholu włącza się zwykle syndrom nieśmiertelności - mówi w rozmowie z PAP prezes zarządu Stołecznego WOPR Paweł Błasiak. Jak zaznacza, tegoroczna sytuacja nad wodą jest podobna do lat ubiegłych, a przyczyną niebezpiecznych sytuacji pozostaje nieodpowiedzialność i brak myślenia.
W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w żeglarskich klasach L’Equipe, Optimist i Techno293.
W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w żeglarskich klasach L’Equipe, Optimist i Techno293. Regaty odbyły się w miejsce odwołanej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mimo przeważających słabych wiatrów udało się rozegrać niemal komplet wyścigów.
Wyciek ropy z japońskiego tankowca na oceanie. Armator przeprasza

Akihiko Ono, wiceprezes japońskiego armatora Mitsui OSK Lines, do którego należy osiadły na mieliźnie u wschodnich wybrzeży wyspy Mauritius tankowiec, przeprosił oficjalnie za wyciek ok. 1000 ton ropy. Zapowiedział wysłanie ekipy do usuwania skutków wycieku.

KAS: nielegalny handel zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt wart ok. 20 mld dol.
Wartość nielegalnego handlu, przemytu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin jest szacowna na ok. 20 mld dolarów - poinformował PAP ekspert Służby Celno-Skarbowej w MF Rafał Tusiński. W nielegalny procederze uczestniczą grupy przestępcze i pojedyncze osoby.
GIS: wypoczywający online sprawdzają czystości kąpielisk
Ponad pół miliona razy wypoczywający sprawdzali w te wakacje czystość kąpielisk za pośrednictwem serwisu internetowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Rzecznik GIS Jan Bondar przypomina, by wypoczywając nad wodą, pamiętać o maseczkach i dystansie.
Pękła tama na rzece Mrożycy. O krok od zalania Głowna
W Głownie z zalewu Bykowiec na rzece Mrożycy, przepływającej pod drogą krajową nr 14 z Łodzi do Łowicza (woj. łódzkie), w nocy z czwartku na piątek spłynęła woda. Przyczyną było pęknięcie przęsła jazu. Na szczęście spływ był powolny i położone niżej domy nie ucierpiały.
Subskrybuj polska morska