Przejdź do treści

101 dostawa LNG do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

Dziś dotarła kolejna - już 101 dostawa LNG do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dostarczona przez gazowiec SOKOTO.
Świnoujście. Jubileuszowy gazowiec już w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Do świnoujskiego Terminalu LNG dziś po raz setny przybił statek ze skroplonym gazem. Ta jubileuszowa dostawa otwiera kolejną piękną kartę historii gazoportu. Budowa terminalu była pierwszym bardzo ważnym krokiem
Terminal LNG Świnoujście - już jutro setna dostawa gazu!
Wielkimi krokami do portu w Świnoujściu zbliża się metanowiec transportujący LNG z Kataru. Będzie to okrągła: setna dostawa w tym roku. Odbiór transportu PGNIG będzie świętować wraz z gośćmi specjalnymi, jutro tj. 3 lipca o godz. 13.00 w porcie TLNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 
Będziemy budowali gazoport w rozbudowywanym porcie w Gdańsku - zapowiedział Prezydent Duda
Będziemy stawiali następny gazoport w rozbudowywanym porcie w Gdańsku; mamy już gazoport w Świnoujściu, budujemy Baltic Pipe i będziemy rzeczywiście całkowicie energetycznie suwerenni - powiedział w środę w Złotowie (woj. wielkopolskie) prezydent Andrzej Duda.
Prezydent przed wizytą w Stanach Zjednoczonych: w przyszłości Polska stanie się hubem gazowym
W środę 24 czerwca dojdzie do spotkania w Waszyngtonie Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i USA Donalda Trumpa; przed wylotem Prezydent Andrzej Duda odbędzie jeszcze rozmowę z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Wizyta Prezydenta RP w USA ma dotyczyć obronności, współpracy militarnej i handlowej oraz energetyki. Omówione mają być także plany USA związane z relokacją wojsk oraz kwestia wykorzystania energii nuklearnej.
Baltic Pipe kluczowy dla zapewnienia dywersyfikacji dostaw gazu do Polski
Baltic Pipe kluczowy dla zapewnienia dywersyfikacji dostaw gazu do Polski
 #TerminalLNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu
 #TerminalLNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu to (popularnie określany jako gazoport) – polski terminal przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.
Subskrybuj Gazoport