Przejdź do treści

Rola żeglugi bliskiego zasięgu będzie rosła; pośrednio wpłynie na to pandemia

Pandemia i związane z nią ograniczenia wpłynęły na mniejsze obroty portów morskich, zmniejszone tymczasowo przewozy towarowe i pasażerskie oraz kłopoty marynarzy. Branża przygotowuje się na różne scenariusze uwzględniające dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa.
W Warszawie uhonorowano kpt. żeglugi wielkiej Zbigniewa Sulatyckiego
W uznaniu zasług w upamiętnianiu tradycji niepodległościowych uhonorowano w czwartek w Warszawie Zbigniewa Sulatyckiego – inżyniera, kapitana żeglugi wielkiej, b. wiceministra transportu i gospodarki morskiej.
Ustka znów na fali! II edycja Ustka Charlotta Sailing Days wystartowała w terminie.
To najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi rywalizują o tytuł Mistrza Polski. Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu.
Polska bandera – chcesz zajść daleko, mierz wysoko
W odbiorze społecznym bandera statku funkcjonuje głównie w wymiarze patriotycznym. Bandera to oznaka przynależności państwowej, bandera to duma narodowa, bandera to prestiż i pozycja w organizacjach międzynarodowych.
Remontowa Shipbuilding: zwodowany ostatni z serii hybrydowy prom pasażersko-samochodowy
W stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding zwodowano czwarty i ostatni z serii hybrydowy prom pasażersko-samochodowy o napędzie elektrycznym. Jednostki budowane są dla norweskiego armatora Norled.
Konkurs rozstrzygnięty. Andrzej Wróblewski nowym dyrektorem Polskiej Żeglugi Morskiej!
Rada Pracownicza Polskiej Żeglugi Morskiej zaakceptowała Andrzeja Wróblewskiego na stanowisko dyrektora PŻM. Nowy dyrektor został zarekomendowany przez komisję konkursową, która w miniony piątek przeprowadziła rozmowy z trzema kandydatami...
Popłyń z Darem Młodzieży w IV Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej !
Coraz więcej jednostek deklaruje udział w IV Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej, która 20 czerwca przepłynie z Gdańska do Gdyni. Zapraszamy do udziału.
Subskrybuj żegluga