Przejdź do treści

Ustka znów na fali! II edycja Ustka Charlotta Sailing Days wystartowała w terminie.

ustka

W tym roku żagle w Ustce są ponownie na fali! W dniach 5-9 sierpnia odbywa się druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days.

To najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi rywalizują o tytuł Mistrza Polski.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. W poprzednim roku w zawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach. W trakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi (10), choć warunki pogodowe - wiatr o prędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

W tym roku regaty w Ustce są jeszcze bardziej widowiskowe, dzięki poszerzeniu ich o dodatkowe kategorie! Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutowali juniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser i Europa. W drugiej części wystartowały, tak jak w poprzednim roku, katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 i Latający Holender. Dla tych klas regaty mają rangę Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy ścigali się o punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i sprawdzą swoje umiejętności na pełnym morzu przed startem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Wszystkich zainteresowanych regatami Ustka Charlotta Sailing Days zapraszamy do zapisów dostępnych na stronie www.ucsdays.com.

Zachęcamy też do obserwowania kulisów wydarzenia na Fanpage Ustka Charlotta Sailing Days.

Pierwsza edycja regat w Ustce udowodniła, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do tego typu zawodów sportowych, dlatego podjęto decyzję o realizacji drugiej edycji w tym roku. „Zeszłoroczne regaty w Ustce były pierwszymi zawodami na Środkowym Wybrzeżu o randze Mistrzostw Polski w tej kategorii żeglarskiej. Tym bardziej cieszy nas frekwencja i pozytywne opinie. Okazuje się, że żeglarze i kibice docenili nie tylko odpowiednią infrastrukturę oraz dostęp do otwartego morza. Duże znaczenie miały też dodatkowe udogodnienia, takie jak: rozbudowana baza noclegowa blisko portu, najpiękniejsze w Polsce piaszczyste plaże, nadmorskie restauracje oraz szeroka oferta atrakcji, z których uczestnicy i ich rodziny korzystali podczas pobytu w Ustce. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Ustka Charlotta Sailing Days weźmie udział jeszcze więcej miłośników żeglarstwa.” – mówi Jacek Graczyk Burmistrz Miasta Ustka. Organizatorzy i sponsorzy liczą, że ta inicjatywa spopularyzuje żeglarstwo w Ustce.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Ustka, Dolina Charlotty Resort & Spa i Klub Żeglarski Pro Sport.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Ustka.

Usunięto obraz.Głównym sponsorem wydarzenia jest Grupa Energa.

 

 

Źródło: Dolina Charlotty