Przejdź do treści

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc powołany na Prezesa Grupy Azoty

zuw

Rada nadzorcza Grupy Azoty na posiedzeniu  13 listopada powołała z dniem 1 grudnia 2020 roku Tomasza Hinca na członka zarządu spółki XI kadencji i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu.

Przypomnijmy, pod koniec października rada nadzorcza Azotów odwołała Wojciecha Wardackiego z funkcji prezesa Grupy. Wraz z nim z zarządu został odwołany wiceprezes Paweł Łapiński.

Tomasz Hinc jest wojewodą zachodniopomorskim od 5 marca 2018 roku. Wcześniej w latach 2016-2018 był wiceprezesem Grupy Azoty. Od 2007 roku był doradcą zarządu Totalizatora Sportowego w Warszawie, a następnie dyrektorem oddziału Totalizatora w Szczecinie, w 2008 roku p.o. dyrektora oddziału w Zielonej Górze, a od 2013 roku również dyrektorem oddziału w Koszalinie.

Tomasz Hinc jako wojewoda dał się poznać jako samorządowiec, dla którego  sprawy rozwoju regionu są rzeczą priorytetową. Przy jego udziale zostało podpisane Porozumienie ws. inwestycji polegającej na usprawnieniu przewozu towarów do Morskiego Portu w Policach, który jest członkiem Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego i  wchodzi w skład Grupy Azoty.

Port w Policach jest czwartym, co do wielkości portem w Polsce pod względem wielkości przeładunku. Dzięki budowie nowego toru, port będzie miał bezpośrednie połączenie kolejowe, co wpłynie znacząco na zwiększenie możliwości przeładunkowych.

Ponadto należy docenić ogromny wkład wojewody w inwestycje – Pogłębienie toru wodnego głębokości 12,5 metra.

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc objął patronatem Klaster Morski Pomorza Zachodniego.

 

zd: szczecin.uw.gov.p