Przejdź do treści

Zachodniopomorskie/ Czerwone flagi na kąpieliskach w Szczecinie i w Lubczynie

By Remigiusz Józefowicz (pl:dzoker) - Praca własna, CC BY-SA 2.5 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2583426

Czerwona flaga zawisła w czwartek nad kąpieliskiem miejskim Dziewoklicz w Szczecinie - to z powodu zielonego zakwitu na wodzie. Zakaz kąpieli obowiązuje też w Lubczynie (Zachodniopomorskie) nad Jeziorem Dąbie, ze względu na zanieczyszczenia biologiczne.

"W związku z pojawieniem się w wodzie na Dziewokliczu zielonego zakwitu kąpiele w tym miejscu są aktualnie niemożliwe aż do odwołania" - poinformował w czwartek rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska Andrzej Kus. Dodał, że sytuacja została zgłoszona do sanepidu.

Na szczecińskim kąpielisku obowiązuje zakaz wchodzenia do wody, ale - jak podał Kus - wstęp na obiekt w celach rekreacyjnych jest obecnie bezpłatny.

Czerwona flaga wywieszona została także na kąpielisku na Jeziorze Dąbie w Lubczynie. Jak informuje serwis kąpieliskowy GIS, woda jest tam niezdatna do kąpieli z powodu zanieczyszczeń biologicznych na dnie kąpieliska. Zaobserwowano tam masowo śnięte ryby, a woda zmieniła zabarwienie.

źródło:PAP/autorka: Elżbieta Bielecka/zd: Remigiusz Józefowicz-pl.wikipedia.or